Göz Çevresi Serumu Ne İşe Yarar?

Göz çevresi serumu, göz altlarını nemlendirmeye ve aynı zamanda onarmaya destek olan bir cilt bakım ürünüdür. Saf ve doğal yağlarla formüle edilmiş olması, ürünün kalitesini arttırır.

Göz Çevresi Serumu Nedir?

Göz çevresi serumu birkaç çeşit sabit yağ ve uçucu yağdan oluşan göz çevresi bakım yağıdır. Göze yakın bir bölge olduğu için uçucu yağ oranı az olan göz çevresi serumu özellikle göz altlarına ve ince kırışıklıkların olduğu bölgeye uygulanır. Göz pınarları, göz içine çok yakın olduğu için göz çevresi serumu göz pınarlarına uygulanmamalıdır.

Göz Çevresi Serumu Ne İşe Yarar?

 • Göz çevresi serumu göz çevresinin nemlenmesini sağlar.
 • Göz çevresindeki kaz ayaklarının onarılmasına yardım eder.
 • Antioksidan içeriği ile göz çevresi kırışıklıkları için onarma özelliğine sahiptir.
 • İçeriğindeki kayısı çekirdeği yağı sayesinde göz altı morluklarının giderilmesine yardım eder.
 • Göz çevresindeki hücrelerin çoğalmasına yardımcı olur.
 • Göz çevresini temizler.

Göz Çevresi Serumu Nasıl Kullanılır?

Göz çevresi bakımı için temiz içeriğe sahip bir göz altı serumu tercih edilmelidir. Göz çevresi serumu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilir. Öncelikle gözleri makyajdan arındırmış olmak gerekir. Serum içeriğindeki saf ve doğal yağlar göz çevresine bakım yapar. Böylece uykusuzluk, yorgunluk gibi sebeplerle oluşan göz altı morlukları giderilir.

 

göz çevresi serumu
göz çevresi serumu

 

Göz Çevresi Serumu Nasıl Sürülür?

Göz çevresi serumu göz altlarına ve kaz ayaklarına sürülmelidir. En doğru şekilde uygulanabilmesi için roll başlıklı göz çevresi serumu kullanılmalıdır. Roll başlık, hem ürünün fazla miktarda kullanılmasını engeller, hem de masaj yaparak yağın cilde nüfuz etmesini sağlar.

Roll başlıklı göz çevresi serumu buzdolabında saklandığında, soğuk aplikatörü sayesinde göz çevresinin rahatlamasına yardımcı olur.

En Etkili Göz Çevresi Serumu

Etkili bir göz çevresi serumu nemlendirme özelliği yüksek ve antioksidan bakımından zengin yağları içermelidir.

 • Ayrıştırılmış Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizi yağının en özel kısmıdır. İçeriğindeki yağ asitleri cildi hem onarmaya hem nemlendirmeye yardım eder. Caprylic / Capric Triglyceride diye adlandırılan ayrıştırılmış Hindistan cevizi yağı kokusuz ve gözenek tıkamayan yapıdadır.
 • Kayısı çekirdeği yağı, antioksidan bakımından oldukça zengindir. Bu sayede cildin yapılandırılmasına olanak sağlar. Göz altı morlukları için doğal seçenekler arasında en başta gelir. Göz yorgunluğunu alır.
 • Jojoba yağı, cildimizin üretmiş olduğu sebum salgısına çok benzer özelliktedir. Bu salgının dengelenmesine destek olur. Aynı zamanda anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Böylece göz çevresinin mikroplardan arınmasına yardım eder.
 • Aloe vera yağı, nemlendirme özelliğinin yanı sıra besleyici özelliği de çok yüksektir. Göz çevresini nemlendirirken onarılmasına da yardım eder.
 • Ölmez çiçek uçucu yağı, hem anti bakteriyel özellik taşır, hem de deri hücrelerinin yapılanmasına yardımcı olur. Anti-aging cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmez yağıdır.

 

Jardin Naturel Esmeralda Göz Çevresi Serumu