Hızlı Saç Uzatma: Mayonez Maskesi

Saçlarınızı uzatma kararı aldıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey, saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmektir. Hızlı saç uzatma yöntemi olarak mayonez maskesini tercih etmek oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Çünkü mayonez içeriği nedeniyle besleyici bir besindir. İçerdiği vitamin, mineral, yağ ve protein sayesinde saçın ihtiyacı olan besin değerlerini mayonezden karşılayabilirsiniz. Özellikle yıpranmış, kuru ve bakıma ihtiyacı olan saçlar için mayonez maskesi uygulanabilir. Saçınızın kalitesini arttırmak adına bu maskeyi ayda en az 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Mayonezin Faydaları Nelerdir?

Mayonez, çiğ yumurta ve bol miktarda yağ içeren bir besindir. İçerdiği yağ, mayonezin yenilerek tüketilmesi durumunda vücut için tehdit oluşturabilmektedir. Ancak bu yağlar, saçın onarılmasında oldukça etkilidir. Bu nedenle mayonezin saça uygulanması oldukça başarılı bir sonuç doğurmaktadır.

  • Saça nem kazandırır: Mayonezin içerisindeki yağlar, saçın nem kazanmasında etkilidir. Aynı zamanda saça ipeksi bir doku da kazandırır.
  • Güneşin zararlı ışınlarından saçı korur: Mayonez, saça uygulandığında koruyucu bir tabaka oluşturur. Saçın güneşten olumsuz etkilenmesini önleyerek daha sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlamaktadır.
  • Saçın pH dengesini kontrol altına alır: Mayonez, içerdiği sirke sayesinde saçın pH seviyesini olması gereken seviyede tutarak sağlıklı kalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Saçın kurumasını ve yıpranmasını önler: İçeriğindeki yumurta, çeşitli vitamin ve mineralleri barındırmaktadır. Bu da kuru ve yıpranmış saçların sağlık kazanması için oldukça önemli bir konudur.
  • Saç uçlarının kırılmasını ve koparak dökülmeleri engeller: Saç foliküllerinde zamanla boşluklar oluşabilmektedir. Bu da saçların yıpranmasına ve kırılmasına neden olur. Ancak mayonezin içerisindeki protein, bu boşlukların doldurulmasında etkilidir. Böylece kırılmalar ve koparak dökülmeler engellenebilir.

Mayonez Maskesi Nasıl Yapılır?

Mayonez maskesi saça nasıl uygulanacağı sorusu merak edilen konuların başındadır. Mayonezi saça direkt olarak uygulamak yeterli olacaktır. Ayrıca bir karışım hazırlamaya gerek yoktur. Aşağıda mayonez maskesi saç uzatma yöntemi adım adım açıklanmıştır.

  • Onarıcı mayonez maskesi için öncelikle saçları nemli hale getirmek gerekir. Mayonezi temiz saça uygulamak önemlidir. Böylece daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.
  • Nemli saça 3 – 4 yemek kaşığı kadar mayonez sürülür. Sürme işlemine saçın uçlarından başlayabilirsiniz. Daha sonra saç diplerine, masaj yaparak sürülmelidir. Saçınızın uzunluğuna göre kullanacağınız mayonez miktarını arttırabilirsiniz.
  • Mayonezi saçta 20 dakika bekletmek yeterli olacaktır.
  • Saçı mayonezden arındırmak için ılık suyla yıkamak gerekir. Çok sıcak su, saçın yıpranmasına neden olur. Soğuk su ise mayonezin içerisindeki yağların saçtan arınmasını zorlaştırır. Bu nedenle en doğru karar ılık su olacaktır.
  • Bu uygulamayı ayda 1 defa yapmak yeterli olacaktır.

Mayonez Maskesi Saç Uzatır Mı?

Mayonezi maskesini ayda 1 defa uygulayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Mayonez, içerdiği besinler sayesinde saçın beslenmesini ve güçlenmesini sağlar. Saçın ihtiyacı olan birçok vitamin ve mineral mayonezde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra protein ve yağ da bulunduğu için saçı kökten uca beslemeyi ve kısa sürede saçın uzamasını sağlamaktadır.

Mayonez Saç Döker Mi?

Mayonez maskesi yapanlar mayonezin saç dökülmesine neden olup olmadığını da merak etmektedir. Ancak tam aksine, saça uygulanan mayonez maskesi saç dökülmelerini engeller. Çünkü mayonezin içerisinde çeşitli vitamin, mineral, protein ve yağlar bulunmaktadır. Bu da saçın beslenmesini sağlar.