Doğal Yağlar Cildi Nasıl Besler?

Cildimiz 3 katmandan oluşur; bunlar hipodermis (alt), dermis (orta) ve epidermis (üst) katmanlarıdır. Cildin en dış kısmında bulunan epidermis tabakasında lipit adı verilen yağ hücreleri bulunur. Lipitler, ortalama 28 günlük döngüyü tamamlayarak seramid adı verilen koruyucu tabakayı meydana getirir. Seramid, bir bariyer gibi cildi dış etkenlere karşı korur.

Seramidlerin cilt kuruluğu, yanlış cilt bakımı, yaşlanma, hava kirliliği gibi sebeplerle yıpranması halinde lipitler birbirinden ayrılmaya başlar ve sermaid bariyerde kopukluklar meydana gelir. Cilt mat, donuk, sağlıksız bir görünüme sahip olmaya ve elastikiyetini kaybetmeye başlar.

Bazı yağlar vardır ki içeriğinde ciddi oranlarda seramid barındırırlar. Bu seramidler, cildimizdeki hasar görmüş lipitlerin onarılmasını sağlar. Bu yağların başında üzüm çekirdeği yağı (%73), haşhaş yağı (%70), kenevir tohumu yağı (%60) gelir.

Saf yağlarla, doğru oranlarda hazırlanan cilt bakım serumları cildin onarımı için en kıymetli ürünlerdir. Yağ hücrelerini saf, aromatik yağlarla beslemek parlak ve sağlıklı cildin sırrıdır.

Seramid içeren doğal yağlarla formüle edilmiş yüz balmı ve cilt serumu için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

 

Jardin Naturel Ceramide Booster Yüz Balmı

Jardin Naturel Eficaz Karma Cilt Serumu