Cildi Yağla Temizlemek

Cildi yağla temizleme fikri birçok kişiye ters gelse de demiş ya eskiler, çivi çiviyi söker diye. Kimyada da benzer benzeri çözer ilkesinden yola çıkarak; evet, ciltteki yağı en iyi yine yağ çözer. Peki, nasıl?

Cilt tipi ne olursa olsun (kuru, normal, yağlı) sebum üretir. Sebum, yağ ve ter salgısıdır. Cildin olmazsa olması; savunma kalkanıdır. Ciltteki sebumun azalması, cildin canlı ve diri görünümünü kaybetmesi anlamına gelir. Yaşlandıkça da sebum azalır. Yağlı ciltlerin sebumu agresif yöntemlerle kurutmaya çalışması doğru değildir. Kurutmak yerine sebumu kontrol altına almak gerekir. Ciltteki yağ, derinin savunma mekanizmasıdır ve kontrolsüzce yok edilmemelidir.

Saf ve doğal aromatik yağlarla hazırlanan cilt serumları ile ciltteki yağı temizlemek mümkündür. Serum içeriğindeki saf yağlar cildi kirden arındırırken aynı zamanda onarır. Yağların cildi nasıl onardığı hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Doğal Yağlar Cildi Nasıl Besler?

 

Cildi yağla ovaladıktan sonra sıcağa yakın ılık su ile gözeneklerin genişlemesini ve derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, yağların komedojenik olmaması gerektiğidir.

Jardin Naturel Karma Cilt Serumu cildi yağla temizlemek için oldukça uygundur. Serum içeriğindeki yağlar komedojenik değildir.