Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir? Ne İşe Yarar?

Arnavut Kremi, cilt rengini açmak ve ciltteki lekeleri azaltmak amacıyla kullanılan bir kremdir. Özellikle yüzde meydana gelen güneş lekesi, sivilce izi, çil, doğum lekesi gibi lekelerin giderilmesinde etkili olan Arnavut Kremi, cıva içermeyen formülle üretilmektedir. Bu da vücut ve cilt sağlığı için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Aklık kremi olarak da bilinen Arnavut Kremi, Arbutin adı verilen maddeden üretilmektedir. İbn-i Sina formülü olarak da bilinen Arnavut Kremi, özellikle Orta Asya’daki kadınlar tarafından cilt beyazlığını korumak adına tercih edilmektedir. Ülkemizde pek çok kişi tarafından da Arnavut Kremi kullanılmaktadır. Arnavut Kremi kullananlar, kremin etkilerinden memnun kaldıkları için tavsiye etmektedirler.

Arnavut Kremi orijinal içerikli ürün kullanmaya özen göstermek gerekir. Böylece sağlığı olumsuz şekilde etkilemeden cildi beyazlatmak ve lekelerden arındırmak mümkün olacaktır. Bu nedenle cıvasız Arnavut Kremi kullanmak gerektiği unutulmamalıdır.

Arnavut Kremi Nedir?

Arnavut Kremi eczane, aktarlar ve orijinal satış sitelerinde satılan, cildi beyazlatmak adına kullanılan kremdir. Ciltteki kahverengi lekelerin, doğum lekelerinin, sivilce lekelerinin ve çillerin Arnavut Kremi ile giderilmesi mümkündür. Arnavut Kremi, aynı zamanda koltuk altı, diz ve dirsek gibi bölgelerdeki koyu rengin açılmasında ve cildin beyazlamasında da etkili olmaktadır.

Arnavut (aklık) kremi, pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan ve tüm cilt tiplerine uygun bir kremdir. Ancak hassas cilt tipine sahip kişilerin bu kremi öncelikle kollarının bir bölümünde denemeleri ve cildin alerjik reaksiyon vermemesi halinde diledikleri bölgeye sürmeleri tavsiye edilir.

İnternetten alacağınız Arnavut Kremi orijinal ürünlerin civa içermemesi, diş ve kemik sağlığı açısından önem taşır. Bu kremin etken maddesi neven yağı ve arbutin maddeleridir.

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi kullananlar bu kremin ciltlerini beyazlattığını ve cilt lekelerini giderdiğini söylemektedir. Bunun yanı sıra Arnavut kreminin cilde pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Cildi beyazlatır
 • Sivilce izlerini ortadan kaldırır
 • Doğum lekelerinin izini hafifletir
 • Güneş lekelerini yok eder
 • Cildi, yaşlanma etkilerine karşı korur
 • Cildin nemlenmesinde etkilidir
 • Ciltteki renk tonu eşitsizliklerini ortadan kaldırır
 • Ciltteki ölü hücrelerin deriden uzaklaşmasını sağlar
 • Cilt hücrelerinin tazelenmesinde etkilidir

Arnavut (Aklık) Kremi İçindekiler

Arnavut kremi içindekiler arasında yer alan etken maddeler neven yağı ve arbutin maddeleridir. Arbutin maddesinin ciltteki lekelerin açılmasında ve cildi beyazlatmasında etkili olduğu gözlemlenmiştir. Neven yağı ise, ciltteki hücrelerin yenilenmesinde ve cildin yapılanmasında etkilidir. Bu da pürüzsüz bir cilde kavuşmak için önem taşır.

Arnavut Kremi Malzemeleri

Arnavut (aklık) kremi satın alırken ürünün orijinal olmasına dikkat etmek gerekir. Orijinal Arnavut kremi olmayan ürünlerin sağlığı olumsuz etkileme durumları söz konusudur. Arnavut kremi içeriğindeki malzemelere sahip olarak kendi aklık kreminizi evde yapmanız da mümkündür. Bunun için ihtiyacınız olan bazı malzemeler vardır. Arnavut Kremi tarifi aşağıda paylaşılmıştır.

Arnavut Kremi Tarifi

Malzemeler

 • Arbutin yağı
 • Neven yağı
 • Lanolin
 • Portakal suyu
 • Beyaz kil
 • Vazelin

Yapılışı

Arnavut kremi malzemeleri içerisinden aynı miktarda neven yağı ile arbutin yağı cam kaseye alınır. Üzerine 1 yemek kaşığı portakal suyu ilave edilir. Daha sonra 1 tatlı kaşığı vazelin ve lanolin eklenir. Ardından 1 yemek kaşığı beyaz kil ilave edilerek iyice karıştırılır. Oda sıcaklığında mıhafaza edilmesi gereken bu karışım, daha sonra kapaklı bir kaba alınarak temiz bir yerde muhafaza edilir.

Arnavut kremi kullananlar kesinlikle orijinal Arnavut kremi satın almaya özen göstermelidir. Ürün içeriğinde cıva ve paraben bulunmamalıdır.

Arnavut Kremi Nerede Bulunur?

Arnavut Kremi eczane ve aktarlarda satılmaktadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden de Arnavut (aklık) kremi satın alabilirsiniz. Orijinal Arnavut kremi satış sitesi ve “Arnavutkremiguzellik” Instagram hesabı üzerinden Arnavut kremi orijinal ürün sipariş edebilirsiniz.

 Orijinal Arnavut Kremi Nerede Satılır?

Orijinal Arnavut kremi, orijinal satış sitesinde satılmaktadır. Aynı zamanda “Arnavutkremiguzellik” Instagram hesabı üzerinden de satın alma işlemi yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün cıva içermediğinden ve orijinal olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Arnavut Kremi Nasıl Kullanılır?

Arnavut kremi kullanımı oldukça kolaydır. Gün içerisinde Arnavut kremini rahatlıkla kullanmanız mümkündür. Temiz, parfüm veya makyaj kalıntıları olmayan cilde ince bir tabaka halinde Arnavut (aklık) kremi sürülür. Daha sonra hafifçe, masaj yapar gibi, krem cilde yedirilir. Ortalama 2 saat kadar ciltte kalması sağlanmalıdır. Ardından dilerseniz cildinizi yıkayabilir; dilerseniz yıkamadan güne devam edebilirsiniz. Arnavut kremini günde 1 defa uygulamak yeterli olacaktır.

Arnavut Kremi Nerelerde Kullanılır?

Arnavut kremi, cilt lekelerinin bulunduğu her yerde kullanılabilir. Ancak göz çevresine uygulamamakta fayda vardır. Çünkü göz çevresi, oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle göz kapaklarına ve göz altlarına krem kullanırken daha seçici olmakta yarar vardır.

Ciltte bulunan doğum lekesi, yüzdeki çiller ve sivilce izleri için Arnavut kremi kullanmak mümkündür.

Arnavut Kremi Nerelere Sürülür?

Arnavut kremi yüz, koltuk altı, diz, dirsek ve tüm vücuda uygulanabilen bir kremdir. İçeriğinde zararlı bir etken maddenin bulunmaması sebebiyle vücuttaki lekeler üzerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Doğum lekesi, güneş lekesi, koltuk altı kararması, diz ve dirsek kararması gibi durumlar için tercih edilir. Arnavut kremi cıvasız olanlardan tercih edilmelidir.

Arnavut Kremi Nerelerde Bulunur?

Arnavut (aklık) kremi eczane, aktar, “Arnavutkremiguzellik” Instagram, internet sitesi gibi mecralarda rahatlıkla bulunabilmektedir. Ürünü satın almadan önce cıva içermediğinden ve orijinal olduğundan emin olmak gerekir.

Arnavut Kremi Ne Kadar?

Arnavut kremi, ürünün orijinalliğine ve satıldığı mecraya göre farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Arnavut kremi orijinal satış sitesinde 79 TL’ye satılmaktadır. Ürünün kargo hizmeti ücretsizdir. Birden fazla vereceğiniz siparişlerde indirim de uygulanmaktadır.

Arnavut Kremi Ne Sıklıkla Kullanılır?

Arnavut kremi kullananlar ürünü günde 1 defa, ince bir tabaka halinde sürmelidirler. Ürünün genel kullanım süresi ise 4 – 6 ay kadardır. Ürünün kullanımından 2 ay sonra etkilerini görmek mümkün olur.

Arnavut Kremi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Arnavut (aklık) kremi, ilk etkilerini kullanıldığı ay içerisinde hafifçe göstermeye başlar. Ancak ürünün gözle görülür etkisi için ürünü en az 2 ay kullanmak gerekir. Ciltteki renk açılmaları ve cildin beyazlaması 2 aydan sonra giderek hızlanır. 4 ay kullanımdan sonra ise cilt, 4 ton açılmış olmaktadır.

Arnavut Kremi Kimler Kullanamaz?

Arnavut kremi, herhangi bir ilaç değildir. Bazı malzemelerin karıştırılarak elde edildiği, cilt beyazlatma özelliği bulunan takviye bir üründür. Arnavut (aklık) kremi kullanmaması gereken kişiler aşağıda sıralanmıştır.

Arnavut kremi kullanmaması gereken kişiler;

 • 18 yaşından küçük olanlar
 • Reaction ilacı kullananlar
 • Kemoterapi görenler
 • Açık yarası olanlar
 • Sivilce tedavisi gören kişiler
 • Hamileler ve emzirenler

Arnavut Kremi Yan Etkileri

Arnavut kremi, tavsiye edildiği şekilde kullanıldığı takdirde herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Hassas cilt tipine sahip olan kişiler Arnavut (aklık) kremi kullanmadan önce vücutlarının kol ya da bacak bölgelerinin küçük bir kısmına ürünü denemeleri gerekir. Eğer cilt, herhangi bir alerjik reaksiyondan bulunmazsa ürünü tüm cilde uygulamak mümkün olacaktır.

Arnavut kremi satın almadan önce orijinal Arnavut kremi almaya ve ürünün cıva içermemesine dikkat etmek gerektiği unutulmamalıdır.